АВТО ЗВУЧНИЦИ PIONEER TS G 1720 F

Коаксијални звучници
Големина: 17 см
Импеданса 4Ω
Фреквенција 36 – 18000Hz
Чувствителност 90 dB
Најниска фреквенција на резонанца 81 Hz
Максимална моќност 300 W

2,299.00ден

In stock

Достапност

Scroll Location

АВТО ЗВУЧНИЦИ PIONEER TS G 1720 F

Опис

Коаксијални звучници
Големина: 17 см
Импеданса 4Ω
Фреквенција 36 – 18000Hz
Чувствителност 90 dB
Најниска фреквенција на резонанца 81 Hz
Максимална моќност 300 W
Номинална моќност за влез 40 W
Материјал за вуфер IMPP композитен конус
Големина на средна површина 30 мм
Магнети Y35
Тежина 0,59 кг
Отсечена дупка 144 мм
Длабочина на монтирање 49,7 мм

 •  
 •  
 •  

Дополнителни информации

Бренд

  Побарај понуда

  0
  Кошничка
  • No products in the cart.